Picture of the mountains
Orłowiec

Góry, strumyki, lasy, wzgórza, ścieżki, dzikie szlaki i bujne krzewy. Orłowiec to mała wieś, otoczona zielenią. Powiadają, że jest tu więcej koni niż ludzi, prawda to najprawdziwsza. Położony w dolinie, otoczony pasmem Gór Złotych jest idealną bazą do wypraw pieszych i nie tylko. Okoliczne szczyty: Orłówka, Jawornik Wielki, Wójtowa, Krowia Mała to miejsca, do których można swobodnie dotrzeć krokiem spacerowym, nie nadwyrężając sił i swojej mocy. Do niezbyt wysokich szczytów wszystko ok. 800 m n.p.m., prowadzą malownicze ścieżki, poprzecinane drzewami, strumieniami i punktami widokowymi. Regularnymi gośćmi szlaków są również okoliczne dzikie zwierzęta: sarny, jelenie, lisy i zające. Podobno okoliczne lasy były również zamieszkiwane przez dzikie stada muflonów i czarne wiewiórki. Złotą jesienią lasy obfitują w grzyby.

Dla sportowców

Dla tych, którym do życia niezbędna jest adrenalina poleca się single tracki dla rowerzystów, najbliższy: Pętla Orłowiec o długości 42 km. Szczegółowe informacje o wszystkich ścieżkach rowerowych można znaleźć pod linkiem https://singletrackglacensis.com/

W sąsiedztwie

Atrakcje sąsiedztwa to już materiał na książkę, zresztą wiele ich powstało. Dolny Śląsk i Kotlina Kłodzka skrywają na swoich terenach całą moc atrakcji, zabytków, wielkiej historii, zamków, klasztorów, jaskiń, szlaków pieszych i wodnych. Te najbliższe to uzdrowiska: Lądek-Zdrój, Polanica-Zdrój, Pałac w Gorzanowie, na Wzgórzu i w Żelaźnie, liczne szlaki górskie, oraz specjalne trasy dla nart biegowych.